IYON T KONZ
360 kez okundu.

KONSANTRE İYON TUTUCU
Maddenin yapısı : Anyonik maddelerin karışımı
Görünüşü : Berrak sıvı
İyonik yapısı : Anyonik
Alkalitesi(pH) : 8.5+1

Özellikleri : Boyar maddelerdeki metal iyonları ile bağlanma özelliği yoktur.Kasar banyolarında stabilizatör olarak kullanılabilir.Geniş bir pH aralığında özelliğini muhafaza eder. Yıkama banyolarındaki ağır metal iyonlarının sertlik verici iyonların (Ca,Mg),kirlerin ve haşıl maddelerini uzaklaştırır. Tekstili ağartma ve boyama işlerine hazırlar.
Uygulama Alanları : IYON T KONZ prosese zarar veren metal iyonlarının etkisiz kılınması istendiği tüm tekstil apre uygulamalarında kullanılır.Prosesin uygulamalardaki sertlik miktarına ve banyonun içerdiği iyon cinsine bağımlı olarak kullanma miktarı ayarlanır. IYON T KONZ hem kalsiyum hem de demir iyonlarını bağlamak için üretilmiştir. Çektirme yöntemlerine : 1,0-1,5 g/1 IYON T KONZ Kontinü proseslerine : 1,0-2,0 g/1 IYON T KONZ
1-Reaktif boyalarla pamuk boyamada: Her boyanın çekim eğrisi ve boyama karakteri farklı olduğu için kombinasyonlarda özellikle lila ve haki renklerde olan abraj problemini çözmek için iyon tutucu önerilir. IYON T KONZ ile boyamalarda, retarder etkisi dolayısıyla boyama çekim hızları ayarlanarak abrajsız düzgün bir boyama elde edilir.

2- Hatalı boyanın sökülmesi işleminde : 1.basamak - Renk sökme : Hidrosülfit 5g/l
Soda 5g/l
IYON KD KONZ 2g/l
2. Basamak - Kasar : H.peroksit %5
Kostik % 1
IYON PEROX KONZ % 1
IYON KONZ % 1 95°c de 20 dakika
3- Boyama sonrası yıkamada İyon tutucu kullanımı:
Sodyumtripolifosfat katkılı deterjanların yol açtığı çevre kirliliğini önlemek için İyon tutucu sabunlama banyosunda da tavsiye edilir .
 Uyarı : Katalogda verilmiş olan bu bilgiler , işletme şartlarında ve araştırmalarla elde ettiğimiz en gerçek değerler olmakla beraber , kullanıcıların bu değerleri kendi işletme şartlarında kontrol etmeleri gerekir.