IYON 2010
336 kez okundu.

İyon tutucu
Maddenin yapısı : Anyonik maddelerin karışımı
Görünüşü : Berrak sıvı
İyonik yapısı : Anyonik
Alkalitesi(pH) : 8.5+1


Özellikleri : Boyar maddelerdeki metal iyonları ile bağlanma özelliği yoktur.Kasar banyolarında stabilizatör olarak kullanılabilir.Geniş bir pH aralığında özelliğini muhafaza eder. Yıkama banyolarındaki ağır metal iyonlarının sertlik verici iyonların (Ca,Mg),kirlerin ve haşıl maddelerini uzaklaştırır. Tekstili ağartma ve boyama işlerine hazırlar.

Uygulama Alanları :  IYON 2010 prosese zarar veren metal iyonlarının etkisiz kılınması istendiği tüm tekstil apre uygulamalarında kullanılır.Prosesin uygulamalardaki sertlik miktarına ve banyonun içerdiği iyon cinsine bağımlı olarak kullanma miktarı ayarlanır. IYON 2010 hem kalsiyum hem de demir iyonlarını bağlamak için üretilmiştir.Çektirme yöntemlerine : 1.0- 1.5 g/1 IYON 2010 Kontinü proseslerine :1.5- 2.5 g/1 IYON 2010
1-Reaktif boyalarla pamuk boyamada: Her boyanın çekim eğrisi ve boyama karakteri farklı olduğu için kombinasyonlarda özellikle lila ve haki renklerde olan abraj problemini çözmek için IYON 2010 önerilir. IYON 2010 ile boyamalarda, retarder etkisi dolayısıyla boyama çekim hızları ayarlanarak abrajsız düzgün bir boyama elde edilir. 

2- Hatalı boyanın sökülmesi işleminde : 1.basamak - Renk sökme : Hidrosülfit 5g/l  Soda 5g/l IYON KOTTON KD KONZ 2g/l
2. Basamak - Kasar : H.peroksit %5  Kostik %1  IYON PEROX KONZ %1  IYON 2010 %1 95°c de 20 dakika
3- Boyama sonrası yıkamada İyon tutucu kullanımı:
Sodyumtripolifosfat katkılı deterjanların yol açtığı çevre kirliliğini önlemek için IYON 2010 sabunlama banyosunda da tavsiye edilir .

Uyarı : Katalogda verilmiş olan bu bilgiler , işletme şartlarında ve araştırmalarla elde ettiğimiz en gerçek değerler olmakla beraber , kullanıcıların bu değerleri kendi işletme şartlarında kontrol etmeleri gerekir.